AWAY MATCHDAY GIDS · 2026/27

Hoeveel uitfans mogen mee in Europa?

Van Camp Nou tot La Cartuja en van Randers tot Tampere. Alle Europese uitwedstrijden van Nederlandse en Belgische clubs, met de UEFA 5%-regel, bekende uitvakken en de stadiondetails die je vóór het boeken wilt weten.

Door Away MatchdayGecontroleerd op 28 augustus 202611 clubs · 40 uitwedstrijden

De loting is nog maar net voorbij of de groepsapps lopen alweer vol. Barcelona. Madrid. Turijn. Lissabon. Istanbul. Split. Vluchten worden opgezocht, hotels doorgestuurd en supporters beginnen plannen te maken.

Maar al snel komt bij bijna iedere Europese uitwedstrijd dezelfde vraag:

Hoe groot is het uitvak eigenlijk — en hoeveel kaarten krijgen we?

Het korte antwoord

UEFA schrijft als uitgangspunt voor dat minimaal 5% van de UEFA-spectatorcapaciteit beschikbaar moet zijn voor supporters van de bezoekende club. Een Europese capaciteit van 30.000 betekent dus ongeveer 1.500 plaatsen. Maar het definitieve aantal kan afwijken door de UEFA-configuratie, veiligheid, segregatie, verbouwingen en afspraken tussen clubs.

UEFA-capaciteit × 5% = eerste indicatie

Daarom noemen we een berekend aantal nooit een bevestigde ticketallocation.

Hoe werkt de UEFA-regel van 5%?

Het belangrijke woord is UEFA-spectatorcapaciteit. Dat is niet automatisch hetzelfde getal als de normale stadioncapaciteit. Staanplaatsen kunnen Europees anders worden ingericht, veiligheidszones kunnen groter zijn en delen van tribunes kunnen buiten gebruik blijven.

FC Midtjylland is een goed voorbeeld. De club publiceert voor Europese wedstrijden een capaciteit van 10.647. De eerste 5%-indicatie is dan ongeveer 532 plaatsen — niet 5% van een hoger nationaal capaciteitscijfer.

Zo labelt Away Matchday de informatie

Bevestigd club, stadion of officiële organisator noemt het aantal plaatsen. 5%-indicatie we rekenen met een bekende relevante capaciteit, maar de wedstrijdallocation is nog niet gepubliceerd. Nog te bevestigen speellocatie, Europese capaciteit of uitvak is nog niet definitief.

Voor reguliere uitkaarten gelden in 2026/27 bovendien UEFA-prijsplafonds: maximaal €50 in de Champions League, €35 in de Europa League en €20 in de Conference League.

Champions League: Feyenoord, PSV en Club Brugge

De Champions League levert twaalf Nederlandse en Belgische awaydays op. Vooral bij Feyenoord zijn twee stadiondetails essentieel: Barcelona is terug in Camp Nou en Real Betis speelt tijdelijk elders.

Feyenoord: Barcelona, Betis, Galatasaray en Viking

  • FC BarcelonaSpotify Camp Nou · huidige toegestane capaciteit 62.652 · ca. 3.133 bij 5% 5%-indicatie
  • Real BetisEstadio La Cartuja, Sevilla · ca. 70.000 · ca. 3.500 bij 5% 5%-indicatie
  • GalatasarayRAMS Park · 52.280 · ca. 2.614 bij 5% 5%-indicatie
  • VikingLyse Arena, Stavanger · 15.900 regulier; Europese configuratie volgt Nog te bevestigen

Camp Nou is terug — maar de verbouwing loopt nog

Feyenoord speelt niet meer in het Olympisch Stadion van Barcelona. Barça is teruggekeerd naar Spotify Camp Nou en verkoopt voor 2026/27 ook Champions League-passen voor het stadion. De verbouwing is nog niet afgerond en de toegestane capaciteit is momenteel 62.652. De circa 3.133 plaatsen hierboven zijn daarom alleen een 5%-indicatie zolang de wedstrijdspecifieke UEFA-capaciteit niet vaststaat.

Betis-uit is La Cartuja-uit

Real Betis speelt door de verbouwing van Benito Villamarín tijdelijk in Estadio La Cartuja. Wie op automatische piloot een hotel naast het oude stadion boekt, mist dus precies het soort detail dat een awayday kan maken of breken.

↑ Terug naar Kies je club

PSV: Real Madrid, Porto, Leipzig en Viking

  • Real MadridSantiago Bernabéu · wedstrijdspecifieke UEFA-capaciteit en allocation volgen Nog te bevestigen
  • FC PortoEstádio do Dragão · 50.033 regulier · ca. 2.502 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • RB LeipzigRed Bull Arena · 45.228 Europese capaciteit · ca. 2.261 bij 5% 5%-indicatie
  • VikingLyse Arena · Europese configuratie volgt Nog te bevestigen

Leipzig laat zien waarom de UEFA-capaciteit telt

RB Leipzig publiceert een aparte capaciteit voor Europese wedstrijden: 45.228. Dat is het getal waarmee je de 5%-regel moet benaderen, niet de hogere Bundesliga-capaciteit.

↑ Terug naar Kies je club

Club Brugge: Inter, PSV, Napoli en Stuttgart

  • InterSan Siro / Giuseppe Meazza · 75.817 regulier · ca. 3.791 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • PSVPhilips Stadion · 35.000 regulier · ca. 1.750 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • NapoliStadio Diego Armando Maradona · wedstrijdallocation volgt Nog te bevestigen
  • VfB StuttgartMHP Arena · 60.058 regulier; Europese configuratie kan afwijken Nog te bevestigen
↑ Terug naar Kies je club

Europa League: AZ, N.E.C., Anderlecht en Union SG

Zestien awaydays, van Lissabon en Turijn tot Kreta en Istanbul. Hier zijn bestaande gastenvakken soms waardevoller dan een kale 5%-som.

AZ: Benfica, Sparta Praag, Sunderland en Ararat-Armenia

  • BenficaEstádio da Luz · 68.100 · ca. 3.405 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • Sparta Praagepet ARENA · officieel bezoekersvak Sector F: 988 plaatsen Bevestigd vak
  • SunderlandStadium of Light · bezoekers in North Stand Upper; Europese allocation volgt Nog te bevestigen
  • Ararat-ArmeniaRecente Europese thuisbasis: Vazgen Sargsyan Republican Stadium, Jerevan; league-phase locatie volgt Nog te bevestigen
↑ Terug naar Kies je club

N.E.C.: Juventus, Dinamo Zagreb, Celje en Ararat-Armenia

  • JuventusAllianz Stadium · 41.507 · ca. 2.075 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • GNK Dinamo ZagrebMaksimir / mogelijk later Kranjčevićeva · definitieve locatie afhankelijk van speeldatum Locatie volgt
  • CeljeStadion Z'dežele · 13.059; zuidtribune 1.500 en bedoeld voor fan-/bezoekersgroepen Allocation volgt
  • Ararat-ArmeniaJerevan als recente Europese thuisbasis; league-phase locatie volgt Nog te bevestigen

Dinamo kan gedurende het seizoen verhuizen

Dinamo heeft voor 2026/27 gecommuniceerd dat seizoenkaarten zowel voor Maksimir als — na de verhuizing — Kranjčevićeva kunnen gelden. Daarom zetten we voor N.E.C. geen stadion als definitief totdat de wedstrijdspecifieke locatie vaststaat.

↑ Terug naar Kies je club

Anderlecht: Marseille, Dinamo Zagreb, Jagiellonia en OFI Crete

  • MarseilleVélodrome · 67.354 · ca. 3.368 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • GNK Dinamo ZagrebMaksimir / mogelijk Kranjčevićeva · locatie afhankelijk van speeldatum Locatie volgt
  • Jagiellonia BiałystokChorten Arena · officieel gastenvak 1.027 plaatsen Bevestigd vak
  • OFI CreteRecente Europese thuisbasis Pankritio Stadium, Heraklion · 26.240 regulier Matchlocatie volgt
↑ Terug naar Kies je club

Union SG: Lyon, Viktoria Plzeň, Celta Vigo en Beşiktaş

  • LyonGroupama Stadium · 59.186 · ca. 2.959 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • Viktoria PlzeňDoosan Arena · bezoekerssectoren U12 + U13: 627 plaatsen Bevestigd vak
  • Celta VigoBalaídos · 24.870 regulier; werkzaamheden kunnen Europese capaciteit beïnvloeden Allocation volgt
  • BeşiktaşTüpraş Stadyumu · eerder gepubliceerd gastenvak 2.130; Union-allocation volgt Matchspecifiek volgt
↑ Terug naar Kies je club

Conference League: Ajax, FC Twente, KAA Gent en STVV

Twaalf awaydays en twee reisdetails die je letterlijk in de verkeerde stad kunnen laten belanden: AGF speelt Europees in Randers en KuPS speelt zijn league-phase thuiswedstrijden in Tampere.

Ajax: Midtjylland, STVV en Hajduk Split

  • FC MidtjyllandMCH Arena · 10.647 Europese capaciteit · ca. 532 bij 5% 5%-indicatie
  • STVVStayen · tijdelijk zijn vakken J en K voor bezoekende supporters gereserveerd Allocation volgt
  • Hajduk SplitPoljud · 33.987 regulier · ca. 1.699 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
↑ Terug naar Kies je club

FC Twente: AGF, Freiburg en Lincoln Red Imps

  • AGF AarhusEuropees in Randers Stadion / Cepheus Park · ca. 9.000 · 450 bezoekersplaatsen Bevestigd vak
  • SC FreiburgEuropa-Park Stadion · 34.700 regulier; UEFA-configuratie kan afwijken door staanplaatsen Allocation volgt
  • Lincoln Red ImpsRecente Europese wedstrijden in Europa Point Stadium; league-phase locatie en capaciteit volgen Nog te bevestigen

Aarhus-uit wordt Randers-uit

AGF speelt zijn Europese thuiswedstrijden niet in de tijdelijke thuisbasis in Aarhus. De club wijkt voor UEFA-wedstrijden uit naar Randers. Het bestaande bezoekersvak telt 450 plaatsen. Voor Twente-supporters is dat veel nuttiger dan alleen de naam “Aarhus” uit de loting.

↑ Terug naar Kies je club

KAA Gent: Braga, KuPS en Thun

  • SC BragaEstádio Municipal · circa 30.000 · circa 1.500 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • KuPSTammelan Stadion, Tampere · ca. 8.000 Europees · ca. 400 bij 5% 5%-indicatie
  • ThunArena Thun / Visana Stadion · 10.014 regulier · ca. 501 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie

KuPS-uit is Tampere-uit — niet Kuopio

KuPS komt uit Kuopio, maar de club heeft bevestigd dat alle Conference League-thuiswedstrijden in deze league phase in Tammelan Stadion in Tampere worden gespeeld. Dat is precies het verschil tussen een tegenstander herkennen en een awayday écht controleren.

↑ Terug naar Kies je club

STVV: Hajduk Split, Midtjylland en Lugano

  • Hajduk SplitPoljud · 33.987 regulier · ca. 1.699 als UEFA-capaciteit gelijk blijft 5%-indicatie
  • FC MidtjyllandMCH Arena · 10.647 Europese capaciteit · ca. 532 bij 5% 5%-indicatie
  • FC LuganoAIL/Lugano Arena · 8.093 UEFA-capaciteit; Sector E 600 zitplaatsen, tot 900 in safe-standingconfiguratie Matchallocation volgt
↑ Terug naar Kies je club

Groot stadion betekent niet automatisch meer kans op een kaart

Een uitvak van ongeveer 3.000 plaatsen in Barcelona klinkt enorm. Maar wanneer veel meer seizoenkaarthouders en clubleden willen reizen, kan een kaart alsnog moeilijk verkrijgbaar zijn. Omgekeerd kan een kleiner uitvak bij een minder populaire of lastig bereikbare bestemming voldoende blijken.

Je echte ticketkans wordt bepaald door allocation + vraag + voorrangssysteem + veiligheidsmaatregelen + bereikbaarheid. Stadioncapaciteit is maar één onderdeel.

Zo controleert Away Matchday een Europese uitwedstrijd

1. Tegenstander. We beginnen bij de officiële UEFA-loting.

2. Stadion en speelstad. We controleren of de club werkelijk in het normale stadion speelt.

3. UEFA-capaciteit. Bestaat er een aparte Europese capaciteit, dan is die leidend voor een 5%-indicatie.

4. Gastenvak. Een officieel gepubliceerd bezoekersvak is waardevoller dan een theoretische rekensom.

5. Wedstrijdallocation. Zodra de betrokken club het definitieve aantal tickets publiceert, vervangt dat iedere eerdere indicatie.

Van loting naar complete awayday

Waar wordt gespeeld? Welke luchthaven is logisch? Kun je na de wedstrijd nog terug? En heb je een hotel nodig? Gebruik de Away Matchday-reisplanner om vanuit je club en wedstrijd verder te plannen.

Plan je Europese awayday →

Bronnen & actualiteit

Deze gids is samengesteld op basis van UEFA, officiële clubs, officiële stadionbeheerders en nationale competities. We gebruiken een 5%-getal alleen als indicatie zolang de wedstrijdspecifieke ticketallocation niet is gepubliceerd.

Laatst inhoudelijk gecontroleerd: 28 augustus 2026.

Stadionlocaties, UEFA-capaciteiten en uitvakken kunnen veranderen door verbouwingen, veiligheidsmaatregelen en UEFA-eisen. Een genoemde 5%-berekening is geen garantie op het definitieve aantal tickets.